روش صحیح خوابیدن بادرد کمر چیست؟

روش صحیح خوابیدن بادرد کمر چیست؟

بهترین حالت خوابیدن برای کمر درد

اگر تاکنون مجبور شده اید با کمر درد کنار بیایید ، می دانید که چقدر سخت است هم برای فعالیت های روزمره و هم هنگام خواب. مدتهاست که پزشکان رابطه ای را بین کمر درد و کیفیت خواب تشخیص داده اند:درد و ناراحتی می تواند خوابیدن یا لذت بردن از استراحت عمیق و ترمیمی را برای شما دشوارتر کند.

در عین حال ، اختلال در کیفیت خواب ممکن است علائم کمردرد را بدتر کند. برای جلوگیری از درد کمر در مقابل یک خواب خوب ،ما نکاتی را برای بدست اوردن بهترین حالت خوابیدن و همچنین دو نوع کمردرد را که اغلب به خواب مربوط می شوند ، ارائه داده ایم.

نکاتی برای خوابیدن با درد کمر

خبر خوب برای کسانی که از کمر درد رنج می برند این است که یک خواب خوب با چند تغییر اساسی در اصول سلامت خواب امکان پذیر است ،از جمله تغییرات بالقوه در وضعیت خوابیدن  ترجیحی شما.

نکاتی برای همه افراد با هر حالتی از خوابیدن
یکی از بهترین راه ها برای رفع کمردرد ، به ویژه کمر درد همراه با خواب ، تنظیم موقعیت خواب است. در اینجا چند نکته و راهنما آورده شده است.

خوابیدن به پشت

خوابیدن به پشت به عنوان بهترین گزینه برای کاهش درد در نظر گرفته می شود.به این دلیل است که افرادی که پشت می خوابند قادرند ستون فقرات خود را در حالت خنثی نگه دارند ، بدون اینکه فشار بیش از حد بدن بر ستون فقرات وارد شود یا اینکه باعث تنش شود.

خوابیدن به پشت “وزن را به طور مساوی در وسیع ترین سطح بدن توزیع می کند ، نقاط فشار را به حداقل می رساند و  تعادل اندام های داخلی  حاصل می شود.”

خوابیدن در این حالت می تواند به خصوص درمانی نیز باشد. شما می توانید با قرار دادن یک یا دو بالش زیر پاهای خود به این هدف برسید. شما می توانید با بالش های مختلف آزمایش کنید تا چیزی پیدا کنید که احساس راحتی کند. دلیل بالا آوردن زانو  این است که به ستون فقرات اجازه می دهد طبیعی ترین انحنا را داشته باشد. این امر به ویژه اگر یک رول یا حوله کوچک نیز در زیر گردن خود قرار دهید ،حالت مناسب تری می باشد.

خوابیدن به پشت

خوابیدن به پلو

در حالی که خوابیدن به پشت احتمالاً آسان ترین راه برای دستیابی به وضعیت خنثی ستون فقرات است ، خوابیدن به پهلو نیز می تواند  این حالت را برای شما ایجاد کند.اگر این حالت از خوابیدن برای شما راحت تر و طبیعی تر است ، توصیه می شود یک بالش زیر گردن خود قرار دهید و یک بالش دیگر را بین زانوها قرار دهید ، که برای اسان تر کردن ترازبندی سلامت ستون فقرات و در نتیجه کاهش درد کمر بسیار مهم است.

خوابیدن به پهلو

معایب خوابیدن در حالت جنینی

به افرادی که به پهلو می خوابند توصیه می شود از خوابیدن با زانوهایی که به سمت صورت خم شده اند یا در وضعیتی که به عنوان جنینی شناخته می شود ، خودداری کنند. وضعیت خوابیدن جنینی “باعث توزیع نابرابر وزن می شود که می تواند باعث کمر درد و درد مفاصل شود.”اگر می بینید که به طور طبیعی در وضعیت جنین قرار می گیرید ، به راحتی به پشت خود تغییر مکان دهید.

خوابیدن در حالت جنینی

خوابیدن روی شگم (دمر)

خوابیدن روی شکم احتمالاً بدترین گزینه برای کسانی است که با کمردرد سر و کار دارند. این وضعیت فشار زیادی به ستون فقرات و عضلات اطراف آن وارد می کند و همچنین منحنی طبیعی ستون فقرات را صاف می کند. علاوه بر این ، پزشکان خاطر نشان می کند که خوابیدن روی شکم شما را مجبور می کند گردن خود را برگردانید ، که می تواند باعث درد در گردن ، شانه ها و قسمت بالای کمر شود.

بیشتر بخوانید:  نکاتی برای کسانی که روی شکم می‌خوابند.

برای کسانی که بیشتر به خوابیدن دمر یا روی شکم عادت دارند ، بهترین راه برای این کار قرار دادن یک بالش کوچک در زیر شکم است ، که به شما کمک می کند تا کمر قوس داشته باشد و ستون فقرات به صورت طبیعی خمیده باشد. این ممکن است درد کمر را کاهش دهد ، اما لزوما به درد گردن کمک نمی کند. واقعاً ، راه حل ایده آل این است که موقعیت خواب دیگری را امتحان کنید.

خوابیدن دمر یا روی شکم

نکات مربوط به سبک زندگی
چند راهنمای نهایی برای کسانی که با کمر درد مرتبط با خواب سر و کار دارند شامل موارد زیر است:

تشک مناسب را انتخاب کنید
یک تشک خوب برای کمر درد به شما امکان می دهد کاملاً حمایت شوید نه اینکه در داخل تخت فرو بروید. به طور کلی ، یک تشک با میزان سفتی متوسط برای پشتیبانی و هم ترازکردن ستون فقرات برای جلوگیری از تنش در نقاط اصلی فشار بهترین است.

بیشتر بخوانید: تشک مناسب برای دیسک کمر

 

قبل از خواب یوگا تمرین کنید
یوگای کمی قبل از خواب نیز ممکن است مفید باشد. یوگا و کشش شدید نه تنها می تواند باعث از بین رفتن تنش در بدن شود ، بلکه یک تمرین مداوم یوگا می تواند ذهن را از استرس و نگرانی پاک کند.

عادت های اشتباه را دور بریزید

سعی کنید هنگام نشستن پست میز کاملا صاف بنشینید دست شما با هم راستای میز قرار بگیرد اجسام را با کمک از پای خود بلند کنید و نه اینکه با کمک کمر کیف خود را زیاد سنگین نکید وشما با رعایت کردن چند نکته کوچک می توانید هنگام خواب احساس راحتی بیشتری را داشته باشید

 

roylad
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *