راهنمای اندازه تشک و تختخواب

راهنمای اندازه تشک و تخت


راهنمای اندازه تشک و تخت

انتخاب اندازه مناسب تخت و تشک یکی از مهمترین تصمیماتی است که می توانید هنگام به روزرسانی اتاق خواب خود بگیرید. برای کمک ، ما یک راهنمای جامع در مورد نحوه انتخاب تخت و تشک مناسب ارائه داده ایم. لازم به یادآوری است که اندازه تشک و تخت می تواند در کشورها متفاوت باشد. به همین دلیل ما اندازه تشک و تخت در ایران را مورد بررسی قرارا داده ایم. همچنین مهم است که قبل از خرید اندازه قاب های تخت را بررسی کنید زیرا بسته به نوع تخت متفاوت خواهد بود. اما برای ابعاد استاندارد ، دقیق ترین اندازه های تشک و تخت ایران در اینجا آورده شده است:

جدول اندازه تشک و تخت در ایران

تشک/تخت
سوپر کینگ
کینگ/دونفره بزرگ
دونفره
یک نفره بزرگ
یک نفره
نوجوان
کودک
ابعاد (سانتیمتر)

180*200

160*200

140*200

120*200

90*200

80*180

70*130

تشک/تخت ابعاد (سانتیمتر)
سوپر کینگ

"200*180"

کینگ/دونفره بزرگ

"200*160"

دونفره

"200*140"

یک نفره بزرگ

"200*120"

یک نفره

"200*90"

نوجوان

"180*80"

کودک

"130*70"

استاندارهای تشک و تختخواب

مهم است که مطمئن شوید طول و عرض تشک شما با قاب تختخواب شما مطابقت دارد. همچنین لازم است اطمینان حاصل کنید که اندازه انتخاب شده شما با اتاق شما مطابقت دارد. برای کمک به ما ، راهنمای جامع ما را در زیر در مورد اندازه تخت و تشک ایران را ببینید:

اندازه تشک سوپر گینک سایز

تشک و تخت سوپر کینگ سایز چه اندازه ای دارند؟

تخت و تشک های فوق العاده سوپر کینگ سایز استاندارد 180 سانتی متر عرض و 200 سانتی متر طول دارند.که یک سایز بزرگتر از تشک های کینگ سایز هستند و به عنوان بزرگترین اندازه تخت و تشک موجود ،فضای بی نظیری  را فراهم می کنند. 

مناسب برای: دونفر با فضای بسیار زیاد.

خرید تشک های سوپر کینگ سایز

اندازه تشک کینگ

تشک و تخت کینگ چه اندازه ای دارند؟

در ابعاد متریک ، یک تخت و تشک استاندارد کینگ سایز 160 سانتی متر عرض و 200 سانتی متر طول دارد.تشک های کینگ سایز  دو متر طول دارند و همین امر باعث می شود این تخت ها برای افراد بلند قد که به فضای پای اضافی نیاز دارند مناسب باشد.

مناسب برای: دو نفر و اتاق خواب متوسط .

خرید تشک های کیگ سایز

اندازه تشک دونفره

تشک و تخت دونفره چه اندازه ای دارند؟

یک تخت و تشک دو نفره استاندارد  دارای عرض 140 سانتی متر و 200 سانتی متر است. و به عنوان متداول ترین اندازه برای یک تخت و تشک ، آنها برای دو نفر ایده آل هستند.

مناسب برای: دو نفر و اتاق خواب های متوسط .

خرید تشک های دو نفره

اندازه تشک یک نفره بزرگ

تشک و تخت یک نفره بزرگ چه اندازه ای دارند؟

یک تخت خواب  و تشک یک نفره بزرگ  استاندارد  دارای عرض 120 سانتی متر و 200 سانتی متر است. و یک مورد ایده ال برای افرادی است که هنگام خواب به فضای بیشتری نیاز دارند.

مناسب برای: یک نفر با فضای خواب یک و نیم نفر و اتاق خواب کوچک .

خرید تشک های یک نفره بزرگ

اندازه تشک یک نفره

تشک و تخت یک نفره چه اندازه ای دارند؟

یک تخت و تشک یک نفره 90 سانتی متر عرض و 200 سانتی متر طول دارد.  همانطور که از نامش پیداست ، برای یک نفر ایده آل هستند. و همچنین برای کودکان عالی هستند زیرا تمام جهش های رشد را از کودک نوپا تا نوجوان در بر می گیرند.

مناسب برای: یک نفر  .

خرید تشک های یک نفره

اندازه تشک نوجوان

تشک و تخت نوجوان چه اندازه ای دارند؟

یک تخت خواب و تشک نوجوان در ابعاد 80 سانتی متر عرض و 180 سانتی متر طول دارد. و به عنوان یگ گزینه مناسب برای نوجوانان و تشک های میهامان هستنتند که با توجه اندازه انهای برای صرفه جویی برای فضا گزینه مناسبی هستند.

مناسب برای: نوجوان و تشک میهمان  .

خرید تشک های نوجوان

اندازه تشک کودک

تشک و تخت کودک چه اندازه ای دارند؟

یک تشک تخت خواب کودک  استاندارد 70 سانتی متر عرض و 130 سانتی متر طول دارد.این تشک هااز تشک های بزرگسالان سفت ترند. این به رشد و نمو نوزادان شما کمک می کند .

مناسب برای: کودکان نوپا و نوزاد .

خرید تشک های کودک

اندازه های استاندارد در تخت خواب

اندازه تشک های موجود در بازار بسیار بیشتر از آن است که شما فکر می کنید ، از جمله یک نفره ، یک نفره بزرگ،دو نفره ، سایز های کینگ و سوپر کینگ. بعلاوه ، اندازه تشکی که انتخاب می کنید به عوامل مختلفی از جمله قد و اتاقی که برای قرار دادن تخت خواب خود در اختیار دارید بستگی خواهد داشت – البته این به این معنا نیست که فقط برزگسالان باید تخت خواب داشته باشند!

طول تخت خواب

در ابتدا طول تخت خواب که توصیه می شود حداقل 10 سانتی متر بلند تر از قد خود خریداری کنید چرا که مجبوبر نباشید پاهای خود راجمع کنید 

تخت خواب های با طول 200 سانتی متر

تخت خواب های با طول 200 سانتی متر شامل تخت های یک نفره دو نفره و مدل های سوپر کینگ سایز را در بر می گیرد

  • تخت خواب نوجوان و تخت میهمان

در تخت خواب های نوجوان صول تخت 180 سانتیمتر می باشد.

  • تخت خواب کودک

در تخت خواب های کودک طول تخت 130 سانتی متر می باشد

عرض تخت خواب

در حالت استاندارد عرض  تخت های دو نفره 140سانتیمتر و در مدل کینگ 160 سانتیمتر و مدل سوپر کینگ سایز 180 سانتیمتر می باشد که برای بعضی از زوج های که موقعیت خواب خود را زیاد تغییر می دهند تخت های با عرض کم منساب نمی باشد زیرا  اینکه می تواند مزاحم خواب شریک زنگی خود شوند و البته بعضی از ذوج های فضای صمیمی را برای خواب ترجیح می دهند. 

عرض تخت یک نفره 

عرض تخت های یک نفره 90 سانتیمتر و یک نفره بزرگ 120 سانتیمتر می باشد و البته این ابعاد در تخت نوجوان 80 سانتی متر و در تخت های کودک ۷۰ سانتیمتر می باشد

 

roylad
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *